Buhar Kazanı, Kat Kaloriferi, Kalorifer Kazanı - Mimsan Grup

Mimsan’a Biyokütle Enerji Alanında Bir Ödül Daha!

Atıktan enerji alanında yerli teknolojinin öncü markası Mimsan, Oltan Köleoğlu Enerji’ye anahtar teslim yaptığı Afyon Eber BES projesi ile bir kez daha ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin emre amadeliği en yüksek biyokütle enerji santrali olan “Afyon Eber Biyokütle Enerji Santrali”, ICCI Enerji Ödülleri’nde biyokütle enerji kategorisinde “en iyi ana ekipman ödülü”nü almaya hak kazandı.

Türkiye’de enerji sektörünün projelerinin ödüllendirildiği “ICCI Enerji Ödülleri” 5 Aralık’ta Sheraton Ankara’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Mimsan Grup, Oltan Köleoğlu Enerji’ye anahtar teslim yaptığı Afyon Eber BES projesi ile biyokütle enerji kategorisinde “en iyi ana ekipman ödülü”nü almaya hak kazandı.

Mimsan’ın Oltan Köleoğlu Enerji’ye anahtar teslimi olarak yapmış olduğu “Afyon Eber Biyokütle Enerji Santrali” ile yılda ortalama 220 bin ton zirai atık bertaraf edilerek, 210.121.000 kwh/yıl yenilenebilir enerji üretiliyor. Böylece sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen proje, yıllık yaklaşık 90.500 ton karbon salınımını önleyerek de iklim değişikliğinin yavaşlatılmasında önemli rol oynuyor.

Biyokütle Enerji Santrallerinde mühendislik ve üretim gücünü birleştirerek anahtar teslimi çözümler sunan MİMSAN’ın dizaynını, imalatını ve yardımcı ekipman tedariğini üstlendiği “Afyon Eber Elektrik Santrali” aynı zamanda Türkiye’nin emre amadeliği en yüksek (availibilite) biyokütle enerji santrali olma özelliğini de taşıyor. 

6 Aralık 2022 Salı

« Tüm Haberler