MKBG Gaz Yakıtlı İki Geçişli Kalorifer Kazanı - Mimsan
Merkezi Isıtma Sistemleri

Gaz Yakıtlı İki Geçişli (Karşı Basınçlı) Sıcak Su Kazanı

GAZ YAKITLI İKİ GEÇİŞİ (KARŞI BASINÇLI) SICAK SU KAZANI

MIMSAN MKBG serisi sıvı ve gaz yakıtlı kalorifer kazanları iki geçişli (karşı basınçlı) olarak üretilmektedir. Iki geçişli (Karşı basınçlı) kazan çalışma prensibi olarak; Brülör namlusundan çıkan alev külhan (yanma odası) içerisinde ilerleyerek karşı aynaya (yüzeye) çarpar. Bu çarpma sonucu tekrar geldigi yöne dönen alev içerisinde bulunan gazlar aynı hücre içerisinde brülör aleviyle tekrar karşılaşır. Bu karşılaşma ile içerisinde bulunan yanmamış veya yarı yanmış gaz partikülleri tekrar yanarak enerjilerini bırakır ve ısıya dönüşür. Külhan (yanma odası) içerisinde yüksek basınçla yanan gazlar ön kapağa çarparak duman boruları ile arka duman sandığına ve oradan bacaya taşınır. %91 ile %95 arasında verim elde edilmektedir.
Duman borularında bulunan pencere tipi türbülatörler (alev kırıcı) sayesinde yanma verimi artarken yakıt tüketimi azalmaktadır.

TS 303-1-2-3 ve TS 497 standartlarında projelendirilerek üretimi yapılan kazanlar 92/42/AT ve 2009/142/AT gaz yakıtlı sıcak su kazanları direktif B+E modülüne göre CE belgeleri mevcuttur.


STANDART KONTROL PANELİ : Kazan üzerinde standart olarak verilen Dijital kontrol paneli ile; Tesisat suyu sıcaklığını istediğiniz dereceye ayarlayarak tek ve İki kademeli brülörü kumanda ederken, dijital göstergesi ile sıcaklığı takip edebilirsiniz. Sirkülasyon pompasını; Tesisat suyu sıcaklığına göre kumanda ederek gereksiz elektrik tüketimini önler (pompa devreye girme +30°C, pompa devreden çıkma +28°C), Dış ortam sıcaklığının düşmesi durumunda (+3°C) pompayı çalıştırarak donmasını engeller. Dış ortam sıcaklığına göre tesisat suyu ısısını otomatik olarak ayarlar. Emniyet termostatı ile aşırı ısınmalara karşı (+90°C) kazanı korur.
 

Açıklamalar : 
• Iki kademeli standart kontrol paneli fiyatlara dahil edilmiştir.
• Kompanzasyon paneli, üç yollu vana veya şönt pompa kullanılmayan sistemlerde ürüne garanti verilmeyecektir.
• Standart işletme basıncı 4 bar olarak üretilmektedir. Daha yüksek basınç değerleri istendiginde artış yapılan her bir (1) bar için fiyat listesine %5 ilave edilecektir.
• Uzun namlu brülör kullanılması zorunludur.