Buhar Kazanı, Kat Kaloriferi, Kalorifer Kazanı - Mimsan Grup
Sıcak Su Hazırlayıcılar

Emaye Akümülasyon Tankı

EMAYE AKÜMÜLASYON TANKI 

MİMSAN akümülasyon tankları, kullanım sıcak suyu ihtiyacının serpantinli boylerlerle karşılanamayacak kadar yüksek kapasitede olan sistemlerde plakalı ısı eşanjörleri ile birlikte kullanılır.

Kalorifer, buhar veya güneş enerjisi gibi ısı kaynaklarından alınan enerjiyi en yüksek verimle kullanma imkanı sunan akümülasyon tankları ısı kaynaklarının ömrünü uzatırken, tasarruf ile ısıtma maliyetlerini de düşürür.

Akümülasyon tanklarının temiz suyla temas eden tüm yüzeyleri çift kat titanyum katkılı emaye ile kaplandığından elde edilen kulanım suyu bol ve hijyeniktir.

Isı kaynağından gelen sıcak su (kalorifer, buhar veya güneş enerjisi) kullanım suyunu istenen sıcaklığa çıkartamayacak derecede düşük olması durumunda elektrik ısıtıcısı ilavesi ile istenen sıcaklık sürekli olarak sağlanabilmektedir.

Tüm gövde 50 mm kalınlığında 40 kg/m³ yoğunlukta poliüretan izolasyon ile kaplandığından ısı kayıpları minimize edilmiştir. Dik olarak monte edildiğinden az yer kaplar. Üzerinde bulunan sabit ayaklar sayesinde ayrıca sehpa yapılması gerekmez. Dış gövdesi fermuarlı winlex kılıfla kaplanmıştır.

Depo içerisinde yer alan magnezyum anot ilavesi ile paslanmaya karşı ekstra direnç sağlanarak depo ömrü uzatılmıştır. TS-736 standardına göre projelendirilerek imal edilen cihazlar birim fiyat kitabında yer alan 110-640 pozuna uygundur.