Buhar Kazanı, Kat Kaloriferi, Kalorifer Kazanı - Mimsan Grup
Yardımcı Tesisat Elemanları

Silindirik Bombeli Akaryakıt Tankı

SİLİNDİRİK BOMBELİ AKARYAKIT TANKI 

MİMSAN akaryakıt tankları Fuel-oil, motorin ve madeni yağlar gibi petrol türevi yanıcı akaryakıt maddelerinin güvenli bir şekilde depolanmasında kullanılır.

Fuel-oil yakıtın kullanıldığı ısıtma sistemleri ve endüstriyel tesislerde ısıtıcı serpantin dahil olarak üretilen cihazların serpantinleri dikişli çelik çekme borudan (PN 6) imal edilmektedir. Isıtıcı boru üzerini kaplayacak şekilde sac kılıf yapılarak ısıtıcı etkisi artırılmaktadır. Isıtıcı akışkan olarak sıcak su ve buhar kullanımına uygundur.

Zamanla tankın dibinde biriken pislik, su, tortu ve dip çamuru ilerleyen zamanlarda filtreler ve yakıt yollarının tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu tür sorunlarda temizlik için kullanılmak üzere cihaz üst ve ön kısmında menhol kapakları mevcuttur.

St-37 kalite malzemeden Silindirik ve bombeli olarak üretilen tanklar TSE standartlarının belirlediği malzeme kalınlıklarında yer altı ve yer üstü olmak üzere iki ayrı modelde üretilebilmektedir.

Tank serpantin ve gövdesi gerekli basınç testleri ve kontrollerinden geçirilir. Talep halinde taşıyıcı sehpa ile birlikte üretilen cihazlar paslanmaya karşı iki kat antipas boya ile boyanarak teslim edilmektedir.

TS EN 12285-2 standartlarına göre projelendirilerek imal edilen cihazlar, birim fiyat kitabında yer alan 412-100, 412-200, 412-300 ve 412-400 pozlarına uygundur.

AÇIKLAMALAR : 
- Fiyatlara ısıtıcı serpantin dahildir.
- Taşıyıcı ayak istendiginde satış fiyatlarına %15 ilave edilecektir.